Direkte til indholdet
Gå til forsiden

Gudstjenester

 

Gudstjenester

  • 27 Oct
    2021
    10:00
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Hans Petur Kirkegaard
    Fovrfeld Ældrecenter

  • 27 Oct
    2021
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Georg Græsholt
    Områdecenter Hedelund, Spangsbjerg Møllevej 316

  • 28 Oct
    2021
    17:00
    Musikgudstjeneste
    Ved: Brian Bannerholt
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 31 Oct
    2021
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: NN
    Sneum Kirke
    Sneum Kirkevej 20
    6731 Tjæreborg

  • 31 Oct
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Flemming Rishøj
    Skads Kirke
    Skads Byvej 46
    Skads
    6705 Esbjerg Ø

  • 31 Oct
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Trine Villumsen
    Vor Frelsers Kirke
    Kirkegade 24
    6700 Esbjerg

  • 31 Oct
    2021
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Thea Gade
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 31 Oct
    2021
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Preben Kræn Christensen
    Hjerting Kirke
    Hjerting Byvej 13
    6710 Esbjerg V

  • 31 Oct
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Daniel Ettrup Larsen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 31 Oct
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Sarah Asp
    Jerne Kirke
    Møllebakken 2
    6705 Esbjerg Ø

  • 31 Oct
    2021
    10:15
    Gudstjeneste
    Ved: NN
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 31 Oct
    2021
    10:30
    Højmesse
    Ved: Bente Møll Bramming
    Bryndum Kirke
    Bryndumvej 115
    Bryndum
    6715 Esbjerg N

  • 31 Oct
    2021
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Locht
    Grimstrup Kirke
    Egedalvej 3
    Grimstrup
    6818 Årre

  • 31 Oct
    2021
    10:30
    Højmesse
    Ved: Mette Præstegaard Friis
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 31 Oct
    2021
    10:30
    Højmesse
    Ved: Marianne Lesner
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 31 Oct
    2021
    10:30
    Børnegudstjeneste
    Ved: Peter Marius Sode Jensen
    Kvaglund Kirke
    Kvaglundparken 18
    6705 Esbjerg Ø

  • 31 Oct
    2021
    11:00
    Familiegudstjeneste
    Ved: Nanna Dusgård Coln
    Nordby Kirke
    Hovedgaden 105A
    Nordby
    6720 Fanø

  • 31 Oct
    2021
    16:00
    Gudstjeneste
    Ved: Bent Skovhus Christensen
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 02 Nov
    2021
    14:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Bent Skovhus Christensen
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 03 Nov
    2021
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Trine Villumsen
    Skovbocenteret

  • 03 Nov
    2021
    17:00
    Familiegudstjeneste
    Ved: Bent Skovhus Christensen
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 03 Nov
    2021
    18:00
    Børnegudstjeneste
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Jerne Kirke
    Møllebakken 2
    6705 Esbjerg Ø

  • 04 Nov
    2021
    19:00
    Gudstjeneste
    Ved: Miriam Florez Garcia Ellendersen
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 07 Nov
    2021
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Locht
    Grimstrup Kirke
    Egedalvej 3
    Grimstrup
    6818 Årre

  • 07 Nov
    2021
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Willy Ole Christiansen
    Grundtvigskirken
    Ribegade 74
    6700 Esbjerg

  • 07 Nov
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Flemming Rishøj
    Skads Kirke
    Skads Byvej 46
    Skads
    6705 Esbjerg Ø

  • 07 Nov
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Christian Bogh
    Vor Frelsers Kirke
    Kirkegade 24
    6700 Esbjerg

  • 07 Nov
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Bent Skovhus Christensen
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 07 Nov
    2021
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Thea Gade
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 07 Nov
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Sarah Asp og Poul Erik Kammersgaard
    Jerne Kirke
    Møllebakken 2
    6705 Esbjerg Ø

  • 07 Nov
    2021
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Arne Mårup
    Hjerting Kirke
    Hjerting Byvej 13
    6710 Esbjerg V

  • 07 Nov
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Johannes Sloth Christensen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 07 Nov
    2021
    10:15
    Højmesse
    Ved: NN
    Sneum Kirke
    Sneum Kirkevej 20
    6731 Tjæreborg

  • 07 Nov
    2021
    10:30
    Højmesse
    Ved: Mette Præstegaard Friis
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 07 Nov
    2021
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jakob Wilms Nielsen
    Kvaglund Kirke
    Kvaglundparken 18
    6705 Esbjerg Ø

  • 07 Nov
    2021
    14:00
    Anden gudstjeneste
    Ved: Miriam Florez Garcia Ellendersen
    Nordby Kirke
    Hovedgaden 105A
    Nordby
    6720 Fanø

  • 07 Nov
    2021
    14:00
    Gudstjeneste
    Ved: NN
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 07 Nov
    2021
    14:30
    Gudstjeneste
    Ved: Mette Præstegaard Friis
    Hostrup Kirke
    Hostrupvej 15
    6710 Esbjerg V

  • 07 Nov
    2021
    16:00
    Anden gudstjeneste
    Ved: Miriam Florez Garcia Ellendersen
    Sønderho Kirke
    Sønderho Strandvej 1A
    Sønderho
    6720 Fanø

  • 07 Nov
    2021
    17:00
    Gudstjeneste
    Ved: kirkens præster
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 07 Nov
    2021
    17:00
    Anden gudstjeneste
    Ved: Bente Møll Bramming
    Vester Nebel Kirke
    Stokbrovej 9
    6715 Esbjerg N

  • 07 Nov
    2021
    19:00
    Anden gudstjeneste
    Ved: Bente Møll Bramming
    Bryndum Kirke
    Bryndumvej 115
    Bryndum
    6715 Esbjerg N

  • 07 Nov
    2021
    19:30
    Gudstjeneste
    Ved: Anders Quistorff
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 10 Nov
    2021
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Områdecenter Hedelund, Spangsbjerg Møllevej 316

  • 10 Nov
    2021
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Områdecenter Hedelund, Spangsbjerg Møllevej 316

  • 14 Nov
    2021
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: NN
    Sneum Kirke
    Sneum Kirkevej 20
    6731 Tjæreborg

  • 14 Nov
    2021
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jane Marie Sognstrup
    Grundtvigskirken
    Ribegade 74
    6700 Esbjerg

  • 14 Nov
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Flemming Rishøj
    Skads Kirke
    Skads Byvej 46
    Skads
    6705 Esbjerg Ø

  • 14 Nov
    2021
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jane Marie Sognstrup
    Grundtvigskirken
    Ribegade 74
    6700 Esbjerg

  • 14 Nov
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Trine Villumsen
    Vor Frelsers Kirke
    Kirkegade 24
    6700 Esbjerg

  • 14 Nov
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Hans Petur Kirkegaard
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 14 Nov
    2021
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Georg Johannes Græsholt
    Hjerting Kirke
    Hjerting Byvej 13
    6710 Esbjerg V

  • 14 Nov
    2021
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Elof Westergaard
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 14 Nov
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Johannes Sloth Christensen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 14 Nov
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Jerne Kirke
    Møllebakken 2
    6705 Esbjerg Ø

  • 14 Nov
    2021
    10:15
    Gudstjeneste
    Ved: NN
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 14 Nov
    2021
    10:30
    Højmesse
    Ved: Anders Quistorff
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 14 Nov
    2021
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Locht
    Grimstrup Kirke
    Egedalvej 3
    Grimstrup
    6818 Årre

  • 14 Nov
    2021
    10:30
    Højmesse
    Ved: Brian Bannerholt
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 14 Nov
    2021
    10:30
    Musikgudstjeneste
    Ved: Peter Marius Sode Jensen
    Kvaglund Kirke
    Kvaglundparken 18
    6705 Esbjerg Ø

  • 14 Nov
    2021
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Sognepræst Egil Hvid-Olsen
    Bryndum Kirke
    Bryndumvej 115
    Bryndum
    6715 Esbjerg N

  • 14 Nov
    2021
    11:00
    Højmesse
    Ved: Nanna Dusgård Coln
    Nordby Kirke
    Hovedgaden 105A
    Nordby
    6720 Fanø

  • 14 Nov
    2021
    17:00
    Gudstjeneste
    Ved: Flyverpræst Thomas Ancher Uth, Lunde
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 16 Nov
    2021
    19:30
    Ungdomsgudstjeneste
    Ved: Daniel Ettrup Larsen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 17 Nov
    2021
    10:00
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Tage Kristian Kristensen
    Lyngvejs Ældrecenter

  • 17 Nov
    2021
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Charlotte Thea Gade
    Skovbocenteret

  • 17 Nov
    2021
    19:00
    Ungdomsgudstjeneste
    Ved: Charlotte Thea Gade
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 21 Nov
    2021
    09:00
    Højmesse
    Ved: Nanna Dusgård Coln
    Nordby Kirke
    Hovedgaden 105A
    Nordby
    6720 Fanø

  • 21 Nov
    2021
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Varkant
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 21 Nov
    2021
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Brian Bannerholt
    Hostrup Kirke
    Hostrupvej 15
    6710 Esbjerg V

  • 21 Nov
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Sarah Asp
    Jerne Kirke
    Møllebakken 2
    6705 Esbjerg Ø

  • 21 Nov
    2021
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Willy Ole Christiansen
    Grundtvigskirken
    Ribegade 74
    6700 Esbjerg

  • 21 Nov
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Tage Kristian Kristensen
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 21 Nov
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Trine Villumsen
    Vor Frelsers Kirke
    Kirkegade 24
    6700 Esbjerg

  • 21 Nov
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Flemming Rishøj
    Skads Kirke
    Skads Byvej 46
    Skads
    6705 Esbjerg Ø

  • 21 Nov
    2021
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Arne Mårup
    Hjerting Kirke
    Hjerting Byvej 13
    6710 Esbjerg V

  • 21 Nov
    2021
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Ingrid Lisby Schmidt
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 21 Nov
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Daniel Ettrup Larsen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 21 Nov
    2021
    10:15
    Højmesse
    Ved: NN
    Sneum Kirke
    Sneum Kirkevej 20
    6731 Tjæreborg

  • 21 Nov
    2021
    10:30
    Højmesse
    Ved: Marianne Lesner
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 21 Nov
    2021
    10:30
    Højmesse
    Ved: Brian Bannerholt
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 21 Nov
    2021
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jakob Wilms Nielsen
    Kvaglund Kirke
    Kvaglundparken 18
    6705 Esbjerg Ø

  • 21 Nov
    2021
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Bente Møll Bramming
    Bryndum Kirke
    Bryndumvej 115
    Bryndum
    6715 Esbjerg N

  • 21 Nov
    2021
    11:00
    Højmesse
    Ved: Nanna Dusgård Coln
    Sønderho Kirke
    Sønderho Strandvej 1A
    Sønderho
    6720 Fanø

  • 24 Nov
    2021
    10:00
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Carina Helen Hansson
    Fovrfeld Ældrecenter

  • 24 Nov
    2021
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Jakob Wilms Nielsen
    Områdecenter Hedelund, Spangsbjerg Møllevej 316

  • 28 Nov
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Sarah Asp
    Jerne Kirke
    Møllebakken 2
    6705 Esbjerg Ø

  • 28 Nov
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Johannes Sloth Christensen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 28 Nov
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Flemming Rishøj
    Skads Kirke
    Skads Byvej 46
    Skads
    6705 Esbjerg Ø

  • 28 Nov
    2021
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: NN
    Sneum Kirke
    Sneum Kirkevej 20
    6731 Tjæreborg

  • 28 Nov
    2021
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Willy Ole Christiansen
    Grundtvigskirken
    Ribegade 74
    6700 Esbjerg

  • 28 Nov
    2021
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Thea Gade
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 28 Nov
    2021
    10:00
    Højmesse
    Ved: Christian Bogh
    Vor Frelsers Kirke
    Kirkegade 24
    6700 Esbjerg

  • 28 Nov
    2021
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Arne Mårup
    Hjerting Kirke
    Hjerting Byvej 13
    6710 Esbjerg V

  • 28 Nov
    2021
    10:15
    Gudstjeneste
    Ved: NN
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 28 Nov
    2021
    10:30
    Højmesse
    Ved: Anders Quistorff
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 28 Nov
    2021
    10:30
    Højmesse
    Ved: Sognepræst Egil Hvid-Olsen
    Vester Nebel Kirke
    Stokbrovej 9
    6715 Esbjerg N

  • 28 Nov
    2021
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Locht
    Grimstrup Kirke
    Egedalvej 3
    Grimstrup
    6818 Årre

  • 28 Nov
    2021
    10:30
    Højmesse
    Ved: Brian Bannerholt
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

 
Skads provsti, Skovvej 2, 6700 Esbjerg , Tlf: 76 12 12 92, Email: skads.provsti(a)km.dk