Gudstjenester

 

Gudstjenester

  • 12 Aug
    2020
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Georg Græsholt
    Områdecenter Hedelund, Spangsbjerg Møllevej 316

  • 15 Aug
    2020
    10:15
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Locht
    Grimstrup Kirke
    Egedalvej 3
    Grimstrup
    6818 Årre

  • 15 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Mette Præstegaard Friis
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 15 Aug
    2020
    11:15
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Locht
    Grimstrup Kirke
    Egedalvej 3
    Grimstrup
    6818 Årre

  • 16 Aug
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Flemming Rishøj Thomsen Heide
    Grundtvigskirken
    Ribegade 74
    6700 Esbjerg

  • 16 Aug
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Herold Søgaard
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 16 Aug
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Christian Bogh
    Vor Frelsers Kirke
    Kirkegade 24
    6700 Esbjerg

  • 16 Aug
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Daniel Ettrup Larsen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 16 Aug
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Thea Gade
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 16 Aug
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Hans Petur Kirkegaard
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 16 Aug
    2020
    10:00
    Konfirmation
    Ved: Sarah Asp
    Jerne Kirke
    Strandby Kirkevej 60
    6705 Esbjerg Ø

  • 16 Aug
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Linda Roslyng
    Skads Kirke
    Kongehøjvej 13
    Skads
    6705 Esbjerg Ø

  • 16 Aug
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Georg Johannes Græsholt
    Hjerting Kirke
    Hjerting Byvej 13
    6710 Esbjerg V

  • 16 Aug
    2020
    10:15
    Højmesse
    Ved: Peter Herold Søgaard
    Sneum Kirke
    Sneum Kirkevej 20
    6731 Tjæreborg

  • 16 Aug
    2020
    10:30
    Musikgudstjeneste
    Kvaglund Kirke
    Kvaglundparken 18
    6705 Esbjerg Ø

  • 16 Aug
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Julius Sommer
    Bryndum Kirke
    Bryndumvej 115
    Bryndum
    6715 Esbjerg N

  • 16 Aug
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Henrik Nygaard Andersen
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 16 Aug
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Preben Kræn Christensen
    Nordby Kirke
    Hovedgaden 105A
    Nordby
    6720 Fanø

  • 16 Aug
    2020
    16:00
    Gudstjeneste
    Ved: Bent Skovhus Christensen
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 18 Aug
    2020
    19:30
    Ungdomsgudstjeneste
    Ved: Daniel Ettrup Larsen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 19 Aug
    2020
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Jakob Wilms Nielsen
    Områdecenter Hedelund, Spangsbjerg Møllevej 316

  • 20 Aug
    2020
    16:00
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Tage Kristian Kristensen
    Lyngvejs Ældrecenter

  • 22 Aug
    2020
    09:00
    Konfirmation
    Ved: Daniel Ettrup Larsen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 22 Aug
    2020
    11:00
    Konfirmation
    Ved: Daniel Ettrup Larsen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 23 Aug
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jens Christian Jermiin Nielsen
    Sneum Kirke
    Sneum Kirkevej 20
    6731 Tjæreborg

  • 23 Aug
    2020
    09:00
    Konfirmation
    Ved: Henrik Nygaard Andersen
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 23 Aug
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Nanna Dusgård Coln
    Nordby Kirke
    Hovedgaden 105A
    Nordby
    6720 Fanø

  • 23 Aug
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Trine Villumsen
    Vor Frelsers Kirke
    Kirkegade 24
    6700 Esbjerg

  • 23 Aug
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Daniel Ettrup Larsen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 23 Aug
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: NN
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 23 Aug
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Bent Skovhus Christensen
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 23 Aug
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Jerne Kirke
    Strandby Kirkevej 60
    6705 Esbjerg Ø

  • 23 Aug
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Linda Roslyng
    Skads Kirke
    Kongehøjvej 13
    Skads
    6705 Esbjerg Ø

  • 23 Aug
    2020
    10:00
    Konfirmation
    Ved: Henrik Nygaard Andersen
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 23 Aug
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Preben Kræn Christensen
    Hjerting Kirke
    Hjerting Byvej 13
    6710 Esbjerg V

  • 23 Aug
    2020
    10:15
    Gudstjeneste
    Ved: Jens Christian Jermiin Nielsen
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 23 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jakob Wilms Nielsen
    Kvaglund Kirke
    Kvaglundparken 18
    6705 Esbjerg Ø

  • 23 Aug
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Julius Sommer
    Bryndum Kirke
    Bryndumvej 115
    Bryndum
    6715 Esbjerg N

  • 23 Aug
    2020
    11:00
    Konfirmation
    Ved: Henrik Nygaard Andersen
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 23 Aug
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Nanna Dusgård Coln
    Sønderho Kirke
    Sønderho Strandvej 1A
    Sønderho
    6720 Fanø

  • 23 Aug
    2020
    12:00
    Konfirmation
    Ved: Henrik Nygaard Andersen
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 26 Aug
    2020
    15:00
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Tage Kristian Kristensen
    Fovrfeld Ældrecenter

  • 29 Aug
    2020
    09:30
    Konfirmation
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Jerne Kirke
    Strandby Kirkevej 60
    6705 Esbjerg Ø

  • 29 Aug
    2020
    11:00
    Konfirmation
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Jerne Kirke
    Strandby Kirkevej 60
    6705 Esbjerg Ø

  • 30 Aug
    2020
    09:00
    Konfirmation
    Ved: Johannes Sloth Christensen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 30 Aug
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Herold Søgaard
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 30 Aug
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Nanna Dusgård Coln
    Sønderho Kirke
    Sønderho Strandvej 1A
    Sønderho
    6720 Fanø

  • 30 Aug
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Thea Gade
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 30 Aug
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Hans Petur Kirkegaard
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 30 Aug
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Flemming Rishøj Thomsen Heide
    Grundtvigskirken
    Ribegade 74
    6700 Esbjerg

  • 30 Aug
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Linda Roslyng
    Skads Kirke
    Kongehøjvej 13
    Skads
    6705 Esbjerg Ø

  • 30 Aug
    2020
    10:00
    Konfirmation
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Jerne Kirke
    Strandby Kirkevej 60
    6705 Esbjerg Ø

  • 30 Aug
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Arne Mårup
    Hjerting Kirke
    Hjerting Byvej 13
    6710 Esbjerg V

  • 30 Aug
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Trine Villumsen
    Vor Frelsers Kirke
    Kirkegade 24
    6700 Esbjerg

  • 30 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jakob Wilms Nielsen
    Kvaglund Kirke
    Kvaglundparken 18
    6705 Esbjerg Ø

  • 30 Aug
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Anders Quistorff
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 30 Aug
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Julius Sommer
    Vester Nebel Kirke
    Stokbrovej 9
    6715 Esbjerg N

  • 30 Aug
    2020
    11:00
    Konfirmation
    Ved: Johannes Sloth Christensen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 30 Aug
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Nanna Dusgård Coln
    Nordby Kirke
    Hovedgaden 105A
    Nordby
    6720 Fanø

  • 30 Aug
    2020
    14:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Locht
    Tambours Have
    Bredmosevej
    Sal/etage
    6800 Varde

  • 01 Sep
    2020
    14:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Bent Skovhus Christensen
    Esehuset

  • 01 Sep
    2020
    18:30
    Ungdomsgudstjeneste
    Ved: Charlotte Thea Gade
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 02 Sep
    2020
    10:15
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Bente Møll Bramming
    Landlyst

  • 02 Sep
    2020
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Områdecenter Hedelund, Spangsbjerg Møllevej 316

  • 02 Sep
    2020
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Områdecenter Hedelund

  • 03 Sep
    2020
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Willy Ole Christiansen
    Gudstjeneste på plejehjemmet i Ribegade 223

  • 03 Sep
    2020
    14:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Willy Ole Christiansen
    Gudstjeneste på Østerby-Centret

  • 03 Sep
    2020
    14:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Johannes Sloth Christensen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 05 Sep
    2020
    09:00
    Konfirmation
    Ved: Line Søgaard Christensen
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 05 Sep
    2020
    09:00
    Konfirmation
    Ved: Brian Bannerholt
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 05 Sep
    2020
    10:00
    Konfirmation
    Ved: Sarah Asp
    Jerne Kirke
    Strandby Kirkevej 60
    6705 Esbjerg Ø

  • 05 Sep
    2020
    10:00
    Konfirmation
    Ved: N.N.
    Skads Kirke
    Skads Byvej 46
    6705 Esbjerg Ø

  • 05 Sep
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Bent Skovhus Christensen
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 05 Sep
    2020
    10:00
    Konfirmation
    Ved: Line Søgaard Christensen
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 05 Sep
    2020
    11:00
    Konfirmation
    Ved: Brian Bannerholt
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 05 Sep
    2020
    11:00
    Konfirmation
    Ved: Line Søgaard Christensen
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 05 Sep
    2020
    12:00
    Konfirmation
    Ved: Line Søgaard Christensen
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 06 Sep
    2020
    09:00
    Konfirmation
    Ved: Mette Præstegaard Friis
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 06 Sep
    2020
    09:00
    Konfirmation
    Ved: Henrik Nygaard Andersen
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 06 Sep
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Nanna Dusgård Coln
    Nordby Kirke
    Hovedgaden 105A
    Nordby
    6720 Fanø

  • 06 Sep
    2020
    09:30
    Konfirmation
    Ved: Sarah Asp
    Jerne Kirke
    Strandby Kirkevej 60
    6705 Esbjerg Ø

  • 06 Sep
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Ingrid Lisby Schmidt
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 06 Sep
    2020
    10:00
    Konfirmation
    Ved: N.N.
    Skads Kirke
    Skads Byvej 46
    6705 Esbjerg Ø

  • 06 Sep
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Tage Kristian Kristensen
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 06 Sep
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Willy Ole Christiansen
    Grundtvigskirken
    Ribegade 74
    6700 Esbjerg

  • 06 Sep
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Johannes Sloth Christensen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 06 Sep
    2020
    10:00
    Konfirmation
    Ved: Henrik Nygaard Andersen
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 06 Sep
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Trine Villumsen
    Vor Frelsers Kirke
    Kirkegade 24
    6700 Esbjerg

  • 06 Sep
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Arne Mårup
    Hjerting Kirke
    Hjerting Byvej 13
    6710 Esbjerg V

  • 06 Sep
    2020
    10:15
    Højmesse
    Ved: Jens Christian Jermiin Nielsen
    Sneum Kirke
    Sneum Kirkevej 20
    6731 Tjæreborg

  • 06 Sep
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Locht
    Grimstrup Kirke
    Egedalvej 3
    Grimstrup
    6818 Årre

  • 06 Sep
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Peder Sode Jensen
    Kvaglund Kirke
    Kvaglundparken 18
    6705 Esbjerg Ø

  • 06 Sep
    2020
    11:00
    Konfirmation
    Ved: Mette Præstegaard Friis
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 06 Sep
    2020
    11:00
    Konfirmation
    Ved: Sarah Asp
    Jerne Kirke
    Strandby Kirkevej 60
    6705 Esbjerg Ø

  • 06 Sep
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Nanna Dusgård Coln
    Sønderho Kirke
    Sønderho Strandvej 1A
    Sønderho
    6720 Fanø

  • 06 Sep
    2020
    11:00
    Konfirmation
    Ved: Anders Quistorff
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 06 Sep
    2020
    12:00
    Konfirmation
    Ved: Anders Quistorff
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 06 Sep
    2020
    12:30
    Konfirmation
    Ved: Sarah Asp
    Jerne Kirke
    Strandby Kirkevej 60
    6705 Esbjerg Ø

  • 12 Sep
    2020
    09:00
    Konfirmation
    Ved: Arne Mårup
    Hjerting Kirke
    Hjerting Byvej 13
    6710 Esbjerg V

 
Skads provsti, Skovvej 2, 6700 Esbjerg , Tlf: 76 12 12 92, Email: skads.provsti(a)km.dk