Gudstjenester
 

Gudstjenester

  • 18 Aug
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jens Christian Jermiin Nielsen
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 18 Aug
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Mette Præstegaard Friis
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 18 Aug
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Miriam Flórez
    Nordby Kirke
    Hovedgaden 105A
    Nordby
    6720 Fanø

  • 18 Aug
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Jerne Kirke
    Strandby Kirkevej 60
    6705 Esbjerg Ø

  • 18 Aug
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Finn Ryneld
    Skads Kirke
    Kongehøjvej 13
    Skads
    6705 Esbjerg Ø

  • 18 Aug
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Johannes Sloth Christensen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 18 Aug
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Ingrid Lisby Schmidt
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 18 Aug
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Christian Bogh
    Vor Frelsers Kirke
    Kirkegade 24
    6700 Esbjerg

  • 18 Aug
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Arne Mårup
    Hjerting Kirke
    Hjerting Byvej 13
    6710 Esbjerg V

  • 18 Aug
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jane Marie Sognstrup
    Grundtvigskirken
    Ribegade 74
    6700 Esbjerg

  • 18 Aug
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Bent Skovhus Christensen
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 18 Aug
    2019
    10:15
    Højmesse
    Ved: Jens Christian Jermiin Nielsen
    Sneum Kirke
    Sneum Kirkevej 20
    6731 Tjæreborg

  • 18 Aug
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Julius Jens Hermann Petersen
    Bryndum Kirke
    Bryndumvej 115
    Bryndum
    6715 Esbjerg N

  • 18 Aug
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Anders Quistorff
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 18 Aug
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Mette Præstegaard Friis
    Hostrup Kirke

  • 18 Aug
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jakob Wilms Nielsen
    Kvaglund Kirke
    Kvaglundparken 18
    6705 Esbjerg Ø

  • 18 Aug
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Miriam Florez
    Sønderho Kirke
    Sønderho Strandvej 1A
    Sønderho
    6720 Fanø

  • 18 Aug
    2019
    16:00
    Gudstjeneste
    Ved: Bent Skovhus Christensen
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 21 Aug
    2019
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Områdecenter Hedelund, Spangsbjerg Møllevej 316

  • 21 Aug
    2019
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Ingrid Lisby Schmidt
    Skovbocenteret

  • 21 Aug
    2019
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Områdecenter Hedelund, Spangsbjerg Møllevej 316

  • 25 Aug
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Herold Søgaard
    Sneum Kirke
    Sneum Kirkevej 20
    6731 Tjæreborg

  • 25 Aug
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Sarah Asp
    Jerne Kirke, Møllebakken 2, 6705 Esbjerg Ø

  • 25 Aug
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Finn Ryneld
    Skads Kirke
    Kongehøjvej 13
    Skads
    6705 Esbjerg Ø

  • 25 Aug
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Thea Gade
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 25 Aug
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Christian Bogh
    Vor Frelsers Kirke
    Kirkegade 24
    6700 Esbjerg

  • 25 Aug
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Johannes Sloth Christensen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 25 Aug
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jane Marie Sognstrup
    Grundtvigskirken
    Ribegade 74
    6700 Esbjerg

  • 25 Aug
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Georg Johannes Græsholt
    Hjerting Kirke
    Hjerting Byvej 13
    6710 Esbjerg V

  • 25 Aug
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Bent Skovhus Christensen
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 25 Aug
    2019
    10:15
    Højmesse
    Ved: Peter Herold Søgaard
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 25 Aug
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Brian Bannerholt
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 25 Aug
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Julius Jens Hermann Petersen
    Vester Nebel Kirke
    Stokbrovej 9
    6715 Esbjerg N

  • 25 Aug
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Henrik Nygaard Andersen
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 25 Aug
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jakob Wilms Nielsen
    Kvaglund Kirke
    Kvaglundparken 18
    6705 Esbjerg Ø

  • 25 Aug
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Dorte Pedersen
    Nordby Kirke
    Hovedgaden 105A
    Nordby
    6720 Fanø

  • 25 Aug
    2019
    14:00
    Friluftsgudstjeneste
    Ved: Charlotte Locht
    Tambours Have
    Bredmosevej
    Sal/etage
    6800 Varde

  • 28 Aug
    2019
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Charlotte Thea Gade
    Skovbocenteret

  • 28 Aug
    2019
    15:00
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Tage Kristian Kristensen
    Fovrfeld Ældrecenter

  • 01 Sep
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jens Christian Jermiin Nielsen
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 01 Sep
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Brian Bannerholt
    Hostrup Kirke
    Hostrupvej 15
    6710 Esbjerg V

  • 01 Sep
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Dorte Pedersen
    Nordby Kirke
    Hovedgaden 105A
    Nordby
    6720 Fanø

  • 01 Sep
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Trine Villumsen
    Vor Frelsers Kirke
    Kirkegade 24
    6700 Esbjerg

  • 01 Sep
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jane Marie Sognstrup
    Grundtvigskirken
    Ribegade 74
    6700 Esbjerg

  • 01 Sep
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Jerne Kirke
    Strandby Kirkevej 60
    6705 Esbjerg Ø

  • 01 Sep
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Finn Ryneld
    Skads Kirke
    Skads Byvej 46
    6705 Esbjerg Ø

  • 01 Sep
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Ingrid Lisby Schmidt
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 01 Sep
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Daniel Ettrup Larsen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 01 Sep
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Arne Mårup
    Hjerting Kirke
    Hjerting Byvej 13
    6710 Esbjerg V

  • 01 Sep
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Tage Kristian Kristensen
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 01 Sep
    2019
    10:15
    Højmesse
    Ved: Jens Christian Jermiin Nielsen
    Sneum Kirke
    Sneum Kirkevej 20
    6731 Tjæreborg

  • 01 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Georg Johannes Græsholt
    Kvaglund Kirke
    Kvaglundparken 18
    6705 Esbjerg Ø

  • 01 Sep
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Julius Jens Hermann Petersen
    Bryndum Kirke
    Bryndumvej 115
    Bryndum
    6715 Esbjerg N

  • 01 Sep
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Brian Bannerholt
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 01 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Anders Quistorff
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 01 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Locht
    Grimstrup Kirke
    Egedalvej 3
    Grimstrup
    6818 Årre

  • 01 Sep
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Dorte Pedersen
    Sønderho Kirke
    Sønderho Strandvej 1A
    Sønderho
    6720 Fanø

  • 03 Sep
    2019
    14:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Bent Skovhus Christensen
    Esehuset

  • 04 Sep
    2019
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Jakob Wilms Nielsen
    Områdecenter Hedelund, Spangsbjerg Møllevej 316

  • 04 Sep
    2019
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Ingrid Lisby Schmidt
    Skovbocenteret

  • 07 Sep
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Christian Bogh
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 07 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Brian Bannerholt
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 07 Sep
    2019
    17:00
    Anden gudstjeneste
    Ved: Miriam Florez
    Sønderho Kirke
    Sønderho Strandvej 1A
    Sønderho
    6720 Fanø

  • 08 Sep
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Herold Søgaard
    Sneum Kirke
    Sneum Kirkevej 20
    6731 Tjæreborg

  • 08 Sep
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Dorte Pedersen
    Sønderho Kirke
    Sønderho Strandvej 1A
    Sønderho
    6720 Fanø

  • 08 Sep
    2019
    10:00
    Friluftsgudstjeneste
    Ved: Bente Møll Bramming
    Vester Nebel Kirke
    Stokbrovej 9
    6715 Esbjerg N

  • 08 Sep
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Thea Gade
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 08 Sep
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: biskop Elof Westergaard
    Jerne Kirke, Møllebakken 2, 6705 Esbjerg Ø

  • 08 Sep
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Daniel Ettrup Larsen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 08 Sep
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Skads Kirke, Skads Byvej 46, 6705 Esbjerg Ø

  • 08 Sep
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Willy Ole Christiansen
    Grundtvigskirken
    Ribegade 74
    6700 Esbjerg

  • 08 Sep
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Arne Mårup
    Hjerting Kirke
    Hjerting Byvej 13
    6710 Esbjerg V

  • 08 Sep
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Christian Bogh
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 08 Sep
    2019
    10:15
    Højmesse
    Ved: Peter Herold Søgaard
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 08 Sep
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Brian Bannerholt
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 08 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jakob Wilms Nielsen
    Kvaglund Kirke
    Kvaglundparken 18
    6705 Esbjerg Ø

  • 08 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Henrik Nygaard Andersen
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 08 Sep
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Dorte Pedersen
    Nordby Kirke
    Hovedgaden 105A
    Nordby
    6720 Fanø

  • 11 Sep
    2019
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Charlotte Thea Gade
    Skovbocenteret

  • 15 Sep
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jens Christian Jermiin Nielsen
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 15 Sep
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Mette Præstegaard Friis
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 15 Sep
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Dorte Pedersen
    Nordby Kirke
    Hovedgaden 105A
    Nordby
    6720 Fanø

  • 15 Sep
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Jerne Kirke, Møllebakken 2, 6705 Esbjerg Ø

  • 15 Sep
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Christian Bogh
    Vor Frelsers Kirke
    Kirkegade 24
    6700 Esbjerg

  • 15 Sep
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Willy Ole Christiansen
    Grundtvigskirken
    Ribegade 74
    6700 Esbjerg

  • 15 Sep
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Willy Ole Christiansen
    Grundtvigskirken
    Ribegade 74
    6700 Esbjerg

  • 15 Sep
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Thea Gade
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 15 Sep
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Johannes Sloth Christensen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 15 Sep
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Finn Ryneld
    Skads Kirke, Skads Byvej 46, 6705 Esbjerg Ø

  • 15 Sep
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Carina Helen Hansson
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 15 Sep
    2019
    10:15
    Højmesse
    Ved: Jens Christian Jermiin Nielsen
    Sneum Kirke
    Sneum Kirkevej 20
    6731 Tjæreborg

  • 15 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jakob Wilms Nielsen
    Kvaglund Kirke
    Kvaglundparken 18
    6705 Esbjerg Ø

  • 15 Sep
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Mette Præstegaard Friis
    Hostrup Kirke
    Hostrupvej 15
    6710 Esbjerg V

  • 15 Sep
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Julius Jens Hermann Petersen
    Bryndum Kirke
    Bryndumvej 115
    Bryndum
    6715 Esbjerg N

  • 15 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Locht
    Grimstrup Kirke
    Egedalvej 3
    Grimstrup
    6818 Årre

  • 15 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Anders Quistorff
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 15 Sep
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Dorte Pedersen
    Sønderho Kirke
    Sønderho Strandvej 1A
    Sønderho
    6720 Fanø

  • 15 Sep
    2019
    11:30
    Gudstjeneste
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Jerne Kirke, Møllebakken 2, 6705 Esbjerg Ø

  • 15 Sep
    2019
    16:00
    Gudstjeneste
    Ved: Bent Skovhus Christensen
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

 
Skads provsti, Skovvej 2, 6700 Esbjerg , Tlf: 76 12 12 92, Email: skads.provsti(a)km.dk