Gudstjenester
 

Gudstjenester

  • 28 Jan
    2020
    15:30
    Gudstjeneste
    Ved: Dorte Pedersen
    Nordby Kirke
    Hovedgaden 105A
    Nordby
    6720 Fanø

  • 28 Jan
    2020
    17:00
    Børnegudstjeneste
    Ved: Daniel Ettrup Larsen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 29 Jan
    2020
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Ingrid Lisby Schmidt
    Skovbocenteret

  • 01 Feb
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Brian Bannerholt
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 02 Feb
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Herold Søgaard
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 02 Feb
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Herold Søgaard
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 02 Feb
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Dorte Pedersen
    Nordby Kirke
    Hovedgaden 105A
    Nordby
    6720 Fanø

  • 02 Feb
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Preben Kræn Christensen
    Hjerting Kirke
    Hjerting Byvej 13
    6710 Esbjerg V

  • 02 Feb
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Sarah Asp
    Jerne Kirke
    Strandby Kirkevej 60
    6705 Esbjerg Ø

  • 02 Feb
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Finn Ryneld
    Skads Kirke
    Skads Byvej 46
    6705 Esbjerg Ø

  • 02 Feb
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jane Marie Sognstrup
    Grundtvigskirken
    Ribegade 74
    6700 Esbjerg

  • 02 Feb
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Bent Skovhus Christensen
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 02 Feb
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Thea Gade
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 02 Feb
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Daniel Ettrup Larsen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 02 Feb
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Christian Bogh
    Vor Frelsers Kirke
    Kirkegade 24
    6700 Esbjerg

  • 02 Feb
    2020
    10:15
    Højmesse
    Ved: Peter Herold Søgaard
    Sneum Kirke
    Sneum Kirkevej 20
    6731 Tjæreborg

  • 02 Feb
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jakob Wilms Nielsen
    Kvaglund Kirke
    Kvaglundparken 18
    6705 Esbjerg Ø

  • 02 Feb
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Henrik Nygaard Andersen
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 02 Feb
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Locht
    Grimstrup Kirke
    Egedalvej 3
    Grimstrup
    6818 Årre

  • 02 Feb
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Brian Bannerholt
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 02 Feb
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Dorte Pedersen
    Sønderho Kirke
    Sønderho Strandvej 1A
    Sønderho
    6720 Fanø

  • 02 Feb
    2020
    11:30
    Gudstjeneste
    Ved: Sarah Asp
    Jerne Kirke
    Strandby Kirkevej 60
    6705 Esbjerg Ø

  • 02 Feb
    2020
    16:00
    Stille- og meditationsgudstjeneste
    Ved: Miriam Florez Garcia Ellendersen
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 02 Feb
    2020
    17:00
    Gudstjeneste
    Ved: Bente Møll Bramming
    Bryndum Kirke
    Bryndumvej 115
    Bryndum
    6715 Esbjerg N

  • 04 Feb
    2020
    14:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Bent Skovhus Christensen
    Esehuset

  • 05 Feb
    2020
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Jakob Wilms Nielsen
    Områdecenter Hedelund, Spangsbjerg Møllevej 316

  • 05 Feb
    2020
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Charlotte Thea Gade
    Skovbocenteret

  • 05 Feb
    2020
    19:00
    Ungdomsgudstjeneste
    Ved: Tage Kristian Kristensen
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 06 Feb
    2020
    09:15
    Anden gudstjeneste
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Jerne Kirke
    Møllebakken 2
    6705 Esbjerg Ø

  • 06 Feb
    2020
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Willy Ole Christiansen
    Gudstjeneste på plejehjemmet i Ribegade 223

  • 06 Feb
    2020
    14:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Jane Marie Sognstrup
    Gudstjeneste på Østerby-Centret

  • 06 Feb
    2020
    14:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Daniel Ettrup Larsen

  • 09 Feb
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jens Christian Jermiin Nielsen
    Sneum Kirke
    Sneum Kirkevej 20
    6731 Tjæreborg

  • 09 Feb
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Locht
    Grimstrup Kirke
    Egedalvej 3
    Grimstrup
    6818 Årre

  • 09 Feb
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Brian Bannerholt
    Hostrup Kirke
    Hostrupvej 15
    6710 Esbjerg V

  • 09 Feb
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Dorte Pedersen
    Sønderho Kirke
    Sønderho Strandvej 1A
    Sønderho
    6720 Fanø

  • 09 Feb
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Jerne Kirke
    Møllebakken 2
    6705 Esbjerg Ø

  • 09 Feb
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Arne Mårup
    Hjerting Kirke
    Hjerting Byvej 13
    6710 Esbjerg V

  • 09 Feb
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Johannes Sloth Christensen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 09 Feb
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Sarah Asp
    Skads Kirke
    Kongehøjvej 13
    Skads
    6705 Esbjerg Ø

  • 09 Feb
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Willy Ole Christiansen
    Grundtvigskirken
    Ribegade 74
    6700 Esbjerg

  • 09 Feb
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Tage Kristian Kristensen
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 09 Feb
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Ingrid Lisby Schmidt
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 09 Feb
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Trine Villumsen
    Vor Frelsers Kirke
    Kirkegade 24
    6700 Esbjerg

  • 09 Feb
    2020
    10:15
    Gudstjeneste
    Ved: Jens Christian Jermiin Nielsen
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 09 Feb
    2020
    10:15
    Højmesse
    Ved: Jens Christian Jermiin Nielsen
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 09 Feb
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Georg Johannes Græsholt
    Kvaglund Kirke
    Kvaglundparken 18
    6705 Esbjerg Ø

  • 09 Feb
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Bente Møll Bramming
    Bryndum Kirke
    Bryndumvej 115
    Bryndum
    6715 Esbjerg N

  • 09 Feb
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Brian Bannerholt
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 09 Feb
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Poul Christian Tulinius
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 09 Feb
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Dorte Pedersen
    Nordby Kirke
    Hovedgaden 105A
    Nordby
    6720 Fanø

  • 12 Feb
    2020
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Ingrid Lisby Schmidt
    Skovbocenteret

  • 16 Feb
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Herold Søgaard
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 16 Feb
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Herold Søgaard
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 16 Feb
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Miriam Florez Garcia Ellendersen
    Nordby Kirke
    Hovedgaden 105A
    Nordby
    6720 Fanø

  • 16 Feb
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Trine Villumsen
    Vor Frelsers Kirke
    Kirkegade 24
    6700 Esbjerg

  • 16 Feb
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Jerne Kirke
    Møllebakken 2
    6705 Esbjerg Ø

  • 16 Feb
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Georg Johannes Græsholt
    Hjerting Kirke
    Hjerting Byvej 13
    6710 Esbjerg V

  • 16 Feb
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Finn Ryneld
    Skads Kirke
    Skads Byvej 46
    6705 Esbjerg Ø

  • 16 Feb
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Johannes Sloth Christensen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 16 Feb
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Willy Ole Christiansen
    Grundtvigskirken
    Ribegade 74
    6700 Esbjerg

  • 16 Feb
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Carina Helen Hansson
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 16 Feb
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Ingrid Lisby Schmidt
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 16 Feb
    2020
    10:15
    Højmesse
    Ved: Peter Herold Søgaard
    Sneum Kirke
    Sneum Kirkevej 20
    6731 Tjæreborg

  • 16 Feb
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Marius Sode Jensen
    Kvaglund Kirke
    Kvaglundparken 18
    6705 Esbjerg Ø

  • 16 Feb
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Julius Jens Hermann Petersen
    Bryndum Kirke
    Bryndumvej 115
    Bryndum
    6715 Esbjerg N

  • 16 Feb
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Brian Bannerholt
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 16 Feb
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Poul Christian Tulinius
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 16 Feb
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Miriam Florez Garcia Ellendersen
    Sønderho Kirke
    Sønderho Strandvej 1A
    Sønderho
    6720 Fanø

  • 16 Feb
    2020
    11:30
    Gudstjeneste
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Jerne Kirke
    Møllebakken 2
    6705 Esbjerg Ø

  • 16 Feb
    2020
    16:00
    Gudstjeneste
    Ved: Bent Skovhus Christensen
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 19 Feb
    2020
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Georg Johannes Græsholt
    Områdecenter Hedelund, Spangsbjerg Møllevej 316

  • 19 Feb
    2020
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Charlotte Thea Gade
    Skovbocenteret

  • 19 Feb
    2020
    17:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Herold Søgaard
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 19 Feb
    2020
    17:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Herold Søgaard
    Tjæreborg Kirke
    Østre Strandvej 19
    6731 Tjæreborg

  • 20 Feb
    2020
    16:00
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Bent Skovhus Christensen
    Lyngvejs Ældrecenter

  • 23 Feb
    2020
    00:00
    Familiegudstjeneste
    Ved: Jakob Wilms Nielsen
    Kvaglund Kirke
    Kvaglundparken 18
    6705 Esbjerg Ø

  • 23 Feb
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Mette Præstegaard Friis
    Guldager Kirke
    Kirkevænget 7
    Guldager
    6710 Esbjerg V

  • 23 Feb
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Trine Villumsen
    Vor Frelsers Kirke
    Kirkegade 24
    6700 Esbjerg

  • 23 Feb
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Sarah Asp
    Jerne Kirke
    Strandby Kirkevej 60
    6705 Esbjerg Ø

  • 23 Feb
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Arne Mårup
    Hjerting Kirke
    Hjerting Byvej 13
    6710 Esbjerg V

  • 23 Feb
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Skads Kirke
    Skads Byvej 46
    6705 Esbjerg Ø

  • 23 Feb
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jane Marie Sognstrup
    Grundtvigskirken
    Ribegade 74
    6700 Esbjerg

  • 23 Feb
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Christian Bogh
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 23 Feb
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Thea Gade
    Treenighedskirken
    Grådybet 23
    6700 Esbjerg

  • 23 Feb
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Daniel Ettrup Larsen
    Zions Kirke
    Nygårdsvej 101
    6700 Esbjerg

  • 23 Feb
    2020
    10:15
    Højmesse
    Ved: Jens Christian Jermiin Nielsen
    Sneum Kirke
    Sneum Kirkevej 20
    6731 Tjæreborg

  • 23 Feb
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Henrik Nygaard Andersen
    Gjesing Kirke
    Ulvevej 112
    6715 Esbjerg N

  • 23 Feb
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Mette Præstegaard Friis
    Hostrup Kirke
    Hostrupvej 15
    6710 Esbjerg V

  • 23 Feb
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Miriam Florez Garcia Ellendersen
    Nordby Kirke
    Hovedgaden 105A
    Nordby
    6720 Fanø

  • 23 Feb
    2020
    11:30
    Børnegudstjeneste
    Ved: Poul Erik Kammersgaard
    Jerne Kirke
    Møllebakken 2
    6705 Esbjerg Ø

  • 23 Feb
    2020
    14:00
    Familiegudstjeneste
    Ved: Arne Mårup
    Hjerting Kirke
    Hjerting Byvej 13
    6710 Esbjerg V

  • 23 Feb
    2020
    14:00
    Familiegudstjeneste
    Ved: Bent Skovhus Christensen
    Sædden Kirke
    Fyrvej 30
    6710 Esbjerg V

  • 23 Feb
    2020
    14:00
    Familiegudstjeneste
    Ved: Bente Møll Bramming
    Bryndum Kirke
    Bryndumvej 115
    Bryndum
    6715 Esbjerg N

  • 26 Feb
    2020
    10:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Trine Villumsen
    Skovbocenteret

  • 26 Feb
    2020
    15:00
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Tage Kristian Kristensen
    Fovrfeld Ældrecenter

  • 01 Mar
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jens Christian Jermiin Nielsen
    Sneum Kirke
    Sneum Kirkevej 20
    6731 Tjæreborg

  • 01 Mar
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Dorte Pedersen
    Nordby Kirke
    Hovedgaden 105A
    Nordby
    6720 Fanø

  • 01 Mar
    2020
    10:00
    Højmesse
    Ved: Christian Bogh
    Vor Frelsers Kirke
    Kirkegade 24
    6700 Esbjerg

 
Skads provsti, Skovvej 2, 6700 Esbjerg , Tlf: 76 12 12 92, Email: skads.provsti(a)km.dk